2 прста мед 2: Живот по бракот

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

2 прста мед 2: Живот по бракот

Оригинален наслов: Dy Gisht Mjaltë 2
Почеток на филмот: 17.02.2024
Траење на филмот: 103 Минути
Земја / година: ALB/2024
Жанр: Комедија
Глумци: Ermal Mamaqi, Elvana Gjata, Bujar Asqeriu, Natasha Sela, Marjana Kondi, Fidel Kourouma, Elson Bajrakurtaj, Klea Coli, Sejfulla Myftari, Dashnor Diko, Xhevahir Zeneli, Sheki Useini, Belinda Dragoti, Bledi Mane, Joel Mamaqi, Samuele Vargu, Erjon Veliaj
Режија: Ermal Mamaqi
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Продолжението на „2 прсти мед“. Авантурите на новопечениот пар продолжуваат. Овој пат заминуваат на семеен одмор во Турција, но ги мешаат авионските билети и завршуваат на погрешен аеродром.

Сите времиња за почеток

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.