2 прста мед

2 прста мед

Комична приказна за една двојка што сака да отпатува на меден месец на Карипските острови, но заради грешка при купување на билетите, завршуваат на улиците на Јужна Албанија, каде доживуваат различни авантури.

Оригинален наслов: 2Gisht Mjalte
Почеток на филмот: 06.04.2019
Траење на филмот: 101 Минути
Земја / година: ALB/ 2019
Жанр: Комедија, Комедија
Глумци: Ermal Mamaqi,Elvana Gjata,Marjana Kondi,Koco Devole,Ervin Doko,Megi Pojani
Режија: Emir Khalilzadeh and Ermal Mamamqi
Дистрибутер: Ermal Mamaqi Person Fizik
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Комична приказна за една двојка што сака да отпатува на меден месец на Карипските острови, но заради грешка при купување на билетите, завршуваат на улиците на Јужна Албанија, каде доживуваат различни авантури

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.