Најдоброто од 2016

ОД 02 ДО 29. МАРТ 2017
Сите посетители на киното Cineplexx ќе имаат можност повторно да уживаат во најдобрите и најгледаните филмски остварувања од 2016 година, по специјална цена на билет од 100 денари.


Доколку пропуштивте да погледнете некои од блокбастерите или сакате повторно да погледнете некој филм кој ве воодушевил, во периодот од 2 до 29 март ќе ги прикажуваме најдобрите 18 филмови од минатата година.

За сите љубители на научната-фантастика ќе биде прикажувана приказната за светски познатиот хирург др. Стивен Стрејнџ, „Доктор Стрејнџ“ и епската битка меѓу Азеротите и Орките во „Воркрафт: Почеток“ . Љубовната драма „Сојузници“ со Бред Пит и Мaрион Котиjар се најде на листата најгледани филмови, приказна кого никого не остави рамнодушен, како и романтичната комедија „Бебето на Бриџит Џонс“ . Еден од најгледаните филмови минатата година е и филмот „Дедпул“ , базиран на Марвеловиот стрип за неконвенционалниот анти-херој, Дедпул. Секако, тука е и минатогoдишнiот хит „Инферно“ , снимен според истоимениот бестселер на Ден Браун со Тoм Хенкс во главна улога.

Љубителите на жанрот акција ќе можат да ги погледнат и „Џејсон Борн“ , „Џек Ричер: Нема враќање“ и „Капетан Америка: Граѓанска војна“ .
За добро расположение ги издвоивме и урнебесните комедии „Зулендер 2“ , „Тато се врати“ и „Тајна служба“ .

Најмладите посетители на киното Cineplexx ќе можат да уживаат во анимираните авантури „Барајќи ја Дори“ , „Филмот на лутите птици“ , „Ваијана: Потрага по митскиот остров“ , „Пејте со нас“ , како и филмовите кои што добија Оскар за најдобри визуели ефекти оваа година, „Книга за џунглата“ и Оскар за најдобар анимиран филм „Зоотропола“ .

Нема програма за архивираниот настан

Тато се врати

Очувот Бред, е радиоводител, кој се труди неговите посиноци да го засакаат и да го викаат тато.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Тато се врати

Дедпул

Заснован на Марвеловиот антихерој, филмот „Дедпул“ ни раскажува за поранешниот оперативец на Специјалните единици кој станал платеник .

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Дедпул

Зулендер 2

Дерек и Хансел стануваат повторно модели.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Зулендер 2

Зоотропола

Во еден град на антропоморфни животни, бегалка уметничка лисица и зајак почетник полицаец мора да работат заедно за да разоткријат заговор.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Зоотропола

Книга за џунглата

Момче сирак е одгледан во џунглата со помош на глутница волци, мечка и црн пантер.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Книга за џунглата

Капетан Америка: Граѓанска војна

Марвеловиот „Капетан Америка – Граѓанска војна“ продолжува таму каде што филмот „Одмаздници – Ерата на Ултрон“ заврши. Стив Роџерс ќе го води новиот тим на Одмаздниците за зачувување на човештвото.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Капетан Америка: Граѓанска војна

Филмот на лутите птици

Дознајте зошто птиците се толку лути. Кога еден остров населен од страна на среќни, нелетачки птици е посетена од страна на мистериозни зелени прасиња, сѐ е во рацете на три несакани отпадници - Ред, Чак и Бомб - да дознаат што прасињата сакаат.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Филмот на лутите птици

Воркрафт: Почеток

Од студиото на Legendary Pictures и Universal Pictures доаѓа „Воркрафт: Почеток“, епска авантура за судирот кој настанал поради судирот на световите базиран на светскиот феномен на Blizzard Entertainment.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Воркрафт: Почеток

Барајќи ја Дори

Дизни Пиксаровиот филм „Барајќи ја Дори“ ќе ги врати на големите екрани омилените ликови на сите: заборавената сина риба која живее среќно на гребенот со Немо и Марлин.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Барајќи ја Дори

Тајна служба

Акциската супер-ѕвезда Двејн Џонсон и комичарот Кевин Харт ќе ги гледаме заедно во акциската комедија Тајна служба!

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Тајна служба

Џејсон Борн

Мет Дејмон се враќа во неговата најпозната улога на Џејсон Борн.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Џејсон Борн

Бебето на Бриџит Џонс

По разидувањето со Марк Дарси ( Фирт), планот на Бриџит( Зелвегер) „среќни до крајот на животот“ не оди како што треба.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Бебето на Бриџит Џонс

Инферно

Уште еден филмски хит снимен според истоимениот книжевен бестселер иснпириран од „Кодот на ДаВинчи“ и „Ангели и Демони“ од авторот Ден Браун.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Инферно

Џек Ричер: Нема враќање

Џек Ричер мора да ја открие вистината зад големиот владин заговор со цел да го исчисти своето име. Како бегалец од законот, Ричер открива тајна од минатото која може да му го промени животот засекогаш.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Џек Ричер: Нема враќање

Доктор Стрејнџ

Од кога неговата кариера е уништена, одличен, но арогантен и наметлив хирург добива нов закуп на живот кога еден волшебник ќе го земе под негова закрила и ќе го обучува како да се брани од злобниот свет.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Доктор Стрејнџ

Ваијана - Потрага по митскиот остров

Една млада жена ќе ги користи најзините навигациски таленти за да отплови на легендарен остров. На авантурата ќе и се придружи нејзиниот херој, легендарниот полубог Мауи.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Ваијана - Потрага по митскиот остров

Сојузници

Во 1942 година, офицер за разузнавање во Северна Африка се соочува со жена-борец од Францускиот отпор во смртоносна мисија зад непријателските линии. Кога тие повторно ќе се сретнат во Лондон, нивната врска е тестирана од страна на притисоците на војната.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Сојузници

Пејте со нас

Коалата Бастер Мун има само една шанса да го врати во живот неговиот запуштен и заборавен театар организирајќи ја најголемата аудиција во пеење.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Пејте со нас