ДЕН НА ВЉУБЕНИТЕ


Кино е совршено место за „date“ на Денот на вљубените

Нема програма за архивираниот настан

Детали

Во фоаје од 19 до 21 часот ќе имате можност да ја слушнете во живо омилената скопска џез-банда #leteckipekinezeri, да пробате од највкусните чоколатца @atlantisseashells, вино за добредојде и photobooth за незаборавни моменти.

Погледни ги „Вавилон“, „Магичниот Мајк: Последниот танц“ или „Титаник“ и поминете си романтично на филм.

Билетите се достапни по намалени вторнички цени преку мобилната апликација или на благајните во кино!

Вавилон

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Вавилон

Магичниот Мајк: Последен танц

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Магичниот Мајк: Последен танц

Титаник(реиздание)

По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Титаник(реиздание)