СУПЕР СРЕДА во CINEPLEXX

На 03ти јули, собери го друштвото, одбери си филм и дојди во киноСите филмови, по супер цена од 120 денари.*
Билетите се веќе пуштени во продажба.

*цената важи за 2Д и 3Д филмови

Нема програма за архивираниот настан

Џон Вик 3: Парабелум

Убиецот Џон Вик е во бегство откако убива член на меѓународното здружение на атентатори. Со награда за неговата глава од 14 милиони долари, тој е мета на атентатори насекаде.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Џон Вик 3: Парабелум

Аладин

"Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата кој може да биде главен во одредувањето на нивната судбина.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Аладин

Анабела 3

Демонолозите, Ед и Лорејн одлучни се да ја сочуваат Анабела од уништување и да ја сместат во заклучена соба во нивната куќа.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Анабела 3

Анна

Зад запрепастувачката убавина на топ моделот - Ана Полиат се кријат неверојатна моќ и вештини што ја прават една од најстрашните владини убијци.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Анна

Измамнички

Во новата урнебесна комедија The Hustle, Ен Хатавеј и Ребел Вилсон глумат женски измамници, едната од ниска а другата од висока класа и решаваат да креираат тим со мисија да ги ограбат сите мажи кои им погрешиле.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Измамнички

Икс-Мен: Мрачниот Феникс

Џин Греј почнува да развива неверојатни сили кои ја корумпираат и ја претвораат во мрачен феникс. Сега Икс-Мен ќе мора да одлучи дали животот на еден член вреди повеќе од сите луѓе што живеат во светот.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Икс-Мен: Мрачниот Феникс

Луѓе во црно: Интернационала

"Луѓе во црно" отсекогаш ја штителе Земјата од ѓубрето на универзумот со свои агенти во секој поголем град во светот. Во оваа нова авантура тие се соочуваат со најголемата закана до сега: крт во нивната организација.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Луѓе во црно: Интернационала

Приказна за играчките 4

Кога новата играчка наречена "Forky" ќе им се придружи на Вуди и на бандата, патувањето помеѓу старите и новите пријатели открива колку е голем светот за една играчка.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Приказна за играчките 4