СУПЕР СРЕДА

4. Јули
Подготви се за СУПЕР СРЕДА во CINEPLEXX!

Овој 4. Јули, резервирај го целиот ден за супер филмска авантура.
Сите филмови, по супер цена од 120 денари.

Билетите се веќе пуштени во продажба.

Акцијата важи и за 2Д и за 3Д филмови.


Нема програма за архивираниот настан

Баш сум убава

Рене Бенет, која ја игра Ејми Шумер, е обична и млада жена која секојдневно се бори со чувството на несигурност и недостатокот на самодоверба. Нејзината обична приказна станува несекојдневна кога повреда на главата ќе и’ го смени животот на потполно необичен начин.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Баш сум убава

Дедпул 2

По преживеаниот фатален напад од говеда, унаказениот шеф на кафитеријата (Вејд Вилсон) се труди да го оствари својот сон и да стане најзгодниот шанкер во Мејбери, а истовремено мора да научи да живее со изгубеното сетило за вкус.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Дедпул 2

Идниот свет

Во постапокалиптичен свет во кој одамна нема вода и гориво, принцот од оазата тргнува во потрага по лек за болната кралица (Луси Лу), но на патот ќе му се најде господарот на војната (Џејмс Франко) и неговиот робот (Суки Ватерхаус), што ќе го однесе на храбро патување низ пустинските пространства.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Идниот свет

Неверојатните 2

Боб Пар (г-дин Неверојатен) останува да се грижи за Џек-Џек додека Хелен (Еластичната) го спасува Светот.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Неверојатните 2

Осумте на Оушн

Деби Оушн собира екипа за обид на невозможна кражба на годишната Мет Гала во Њујорк.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Осумте на Оушн

Принцовата страна на приказната

Три принцези од бајките се наоѓаат себеси заведени од истиот човек, Принцот Шармантен.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Принцовата страна на приказната

Светот Јура: Паднато Кралство

Поминаа три години откако тематскиот парк и ликсузниот ресорт Светот Јура беше уништен од диносауруси што се ослободија. Островот Нублар сега е напуштен од луѓето додека преживеаните диносауруси се грижат за себе во џунглите.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Светот Јура: Паднато Кралство

Терминал

Двајца платени убијци одлучуваат да прифатат високо ризична мисија од анонимен нарачател, кој е спремен многу богато да ги награди

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Терминал

Ти бркаш!

Мала група на поранешни соученици организираат годишна игра на бркање што бара некои од нив да патуваат низ цела земја.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Ти бркаш!