Cineplexx слави 8 години!

Не ја пропуштај роденденската прослава на Cineplexx со специјална цена од 100 денари за сите филмови.

Влезниците се веќе во продажба - купи ги онлајн преку новата апликација или во кино на благајна.

*Настанот е организиран во согласност со посебните препораки и протоколи донесени од Владата и Комисијата за заразни болести. Протоколите се достапни на: Протоколи

Нема програма за архивираниот настан

Tenet

Иновативен и до сега најамбициозен акционен блокбастер кој е режиран и напишан од неверојатниот Кристофер Нолан, познат по мега успешните филмови Мементо, трилогијата Бетмен, Данкирк, Инерстелар...Овој филм е еден од најскапите филмови снимени било кога.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Tenet

Војна со дедо

Петар е вознемирен дека мора да ја дели собата која ја обожува со дедо му. Петар решава да му објави војна за да се обиде да си ја врати назад својата соба.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Војна со дедо

Како шефица

Најдобрите другарки, Миа и Мел, го живеат својот најдобар живот - претседателки се на својата компанија за козметички производи кои сами ја изградиле. Но, финансиски не можат да се снајдат баш, па мораат да ја прифатат понудата од Клер Луна, могул во светот на козметиката. Понудата која тешко можат да ја одбијат ќе ја тестира издржливоста на пријателството на Миа и Мел.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Како шефица

Малиот Џо

Алис е самохрана мајка посветена на одгледување на билки во корпорација која се бави од пронаоѓање на нови врсти.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Малиот Џо

Мрежа од оси

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Мрежа од оси

Мулан

Кога Императорот на Кина издава декрет дека еден маж по фамилија мора да служи во војска за да ја одбрани државата од северната инвазија, Хуа Мулан, најстарата ќерка на почитуван воин, го презема неговото место. Преправајќи се во маж, Хуа Јин, таа е тестирана со секој направен чекор. Епско патување кое ќе ја преобрази во почитуван воин и ќе ја заслужи почитта на целата нација..и на својот татко.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Мулан

Портирот

По враќање од борбена мисија, почнува да работи како портир во зграда во Њујорк, каде се спријателува со едно семејство. Но кога група на професионални криминалци ќе се одлучи да го нападне семејството и да им ги земе сите скапоцености, таа е единствената што може да ги спречи.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Портирот

Преведувачи

Деветмина луѓе ангажирани за преведување на омиленото продолжение, последно во низа од многу популарна трилогија, затворени во луксузен бункер. Кога првите десет страници од ракописот ќе се појават на интернет, работата од соништата станува ноќна мора – крадецот е еден од нив, а издавачот е спремен на се да открие кој е тој... или можеби таа.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Преведувачи

Семсем

Младиот и бестрашенСемсем има сѐ што би можел да посака еден вселенски супер јунак: родители херои, многу супер пријатели и сопствена летечка чинија со која ја истражува вселената... освен една работа што многу му е важна – неговите супер моќи сеуште не се појавиле.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Семсем

Соник Супер Еж

Базирана на играта, Sonic the Hedgehog ја раскажува приказната како најбрзиот еж во светот се приспособува во новиот дом на Земјата.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Соник Супер Еж

Станот 32

Едно семејство се сели во нова куќа, во градот од нивните соништа. Куќа каде нивните соништа се претвораат во кошмари.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Станот 32

Стрељцов

Навидум, младиот Едуард Стрелцов има сѐ што еден 20 годишен млад човек може да посака: талент, пари, слава и љубов. Тој е новата ѕвезда на Советскиот фудбал. Целата земја очекува победа од националниот тим на Светското првенство, каде Стрелцов треба да се соочи со неверојатниот бразилски фудбалер Пеле. Но, непријателите на Стрелцов му ја уништуваат кариерата на само неколку дена пред тимот да змаине за првенството. Кога неговата спортска кариера изгледа завршена засекогаш, Стрелцов мора да се докаже дека е вистински шампион кој вреди.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Стрељцов

Тишината на белиот град

Екранизација на првиот роман-бестселер, трилогијата на шпанската писателка Ева Гарсија Де Уртури ги спојува сегашноста и темното минато на исцрпувачката борба помеѓу мудрите инспектори против непредвидливата ѕверка, кои овој пат нема да запре дури не ја затворат.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Тишината на белиот град

Тролови: Светска турнеја

Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе многу подалеку од тоа што го знаеле, Попи (Kendrick) и Бранч (Timberlake) откриваат дека се само едни од шест различни племиња Тролови раштркани низ шест различни земји и посветени на шест различни видови музика: фанк, кантри, техно, класична, поп и рок. Нивниот свет ќе стане многу поголем и многу погласен.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Тролови: Светска турнеја

Хомо

Што е тоа човек? „Хомо“ прикажува шест лица, шест состојби во луцидно поврзани епизоди проткаени со црн хумор.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Хомо