Cineplexx слави 7 години!

Не ја пропуштај роденденската прослава на Cineplexx со специјална цена од 100 денари за сите филмови.

Влезниците се веќе во продажба!

Нема програма за архивираниот настан

Џокер

Од студиото на Warner ни доаѓа приказната за најпознатиот негативец од Готам Сити - Џокер.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Џокер

Господарка на злото 2

Господарката на злото и нејзината кумашинка Аурора почнуваат да се запрашуваат за комплициранта семејна врска што ги врзува и која ги носи во различни насоки со неочекувани сојузници и виши темни сили.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Господарка на злото 2

Терминатор: Мрачна судбина

Од 31 октомври во кината пристигнува "Терминатор: Мрачна судбина" кој претставува, како што го најавуваат авторите, продолжение на вториот дел на филмот од 1991 година и кој повторно ќе ја собере старата, добро позната екипа - Арнолд Шварценегер во улога на Терминатор и Линда Хамилтон во улогата на Сара Конор.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Терминатор: Мрачна судбина

Врба

Шестиот филм на Манчевски „Врба“ ја следи приказната за три македонски жени кои не го менуваат светот или општеството, но нивната борба да станат мајки ги прави хероини во филмот.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Врба

Семејството Адамс

Анимирана верзија на серијалот цртани на Чарлс Адамс за едно необично семејство

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Семејството Адамс

Ле Ман '66: Славни 24 часа

Двајцата добитници на Оскар, Мет Дејмон и Кристијан Бејл се во главните улоги на вистинската приказна здружувањето на двајца дисиденти кои го потресоа светот.

Cineplexx Skopje City Mall:

Нема програма за архивираниот настан

Ле Ман '66: Славни 24 часа