Friday Movie Night

Петочно уживање во кино.

Шест филмови по посебна цена од 150 денари.
Искористи ја твојата Cineplexx Bonus картичка и поените ќе ти ги дуплираме.

Прескокни го редот и билетите купи ги од било каде - со новата мобилна апликација на Cineplexx, купувај билети брзо и безбедно со само неколку клика.

Невидливиот човек

Тоа што не го гледате може да ве повреди. Добитничката на наградата Еми, Elisabeth Moss, игра во застрашувачка модерна приказна за опсесија инспирирана од култниот монструозен лик на Универзал.

Невидливиот човек

Војна со дедо

Петар е вознемирен дека мора да ја дели собата која ја обожува со дедо му. Петар решава да му објави војна за да се обиде да си ја врати назад својата соба.

Војна со дедо

Извонредниот живот на Дејвид Коперфилд

Препознатливото ремек-дело на Чарлс Дикенс, го бележи животот на Дејвид Коперфилд, и ја сместува приказната во 19-от век.

Извонредниот живот на Дејвид Коперфилд

Офицер и шпион

Тема на филмот е озлогласената Драјфус афера, која се случила кон крајот на 19-ти век.

Офицер и шпион

Хомо

Што е тоа човек? „Хомо“ прикажува шест лица, шест состојби во луцидно поврзани епизоди проткаени со црн хумор.

Хомо

Независни

Во 1970-та, напреварувањето за Мис на светот се одржало во Лондон, а домаќин на настанот е познатиот американски комедијант, Боб Хоуп.

Независни

Станот 32

Едно семејство се сели во нова куќа, во градот од нивните соништа. Куќа каде нивните соништа се претвораат во кошмари.

Станот 32