Црниот пантер

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Црниот пантер

По смртта на неговиот татко, Т'Чала, кралот на Ваканда, се враќа дома во изолираната и технолошки напредната африканска нација за да го превземе тронот како вистински крал.

Оригинален наслов: Black Panther
Почеток на филмот: 15.02.2018
Траење на филмот: 134 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Акција, Авантура
Глумци: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira
Режија: Ryan Coogler
Дистрибутер: 2i Film
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

По настаните од „Капетан Америка: Граѓанска војна“, кралот Т'Чала се враќа дома во изолираната и технолошки напредна африканска нација Ваканда за да служи како нов лидер на неговата земја. Сепак, Т'Чала наскоро дознава дека е предизвикан на борба за тронот од одредени фракции во неговата сопствена земја. Кога двајца непријатели прават заговор за уништување на Ваканда, херојот познат како Црниот Пантер мора да ги здружи силите со агентот на ЦИА Еверет К. Рос и членовите од Дора Милаје, специјалните сили на Ваканда, за да ја оттргнат Ваканда од граѓанска војна.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

atem224, 18.02.2018

3913927432029535

Bozidar02, 15.02.2018

Еден од најдобрите Marvel (MCU) филмови!

Black Panther за мене е во мојот топ 5 филмови направени од Marvel (MCU). Акцијата, костумите, приказната, тепачките и дури комедијата се сите перфектни. Овој филм повеќе беше за TChalla да се избалансира како крал и како Black Panther, и да си ја заштити титулата и сопствената тајна држава Wakanda и тоа е едно од најдобрите работи во филмот. Јас мислам заслужува 9/10. Сега за Avengers: Infinity War!!

прикажи повеќе прикажи помалку